درد گردن خطر ابتلا به بیماری های آرتروز ستون فقرات

درد گردن خطر ابتلا به بیماری های آرتروز ستون فقرات

u-300x206
headaches-from-the-neck-300x298-300x298
درد گردن خطر ابتلا به بیماری های آرتروز ستون فقرات، فتق دیسک گردن و سندرم های عضلانی در افراد را افزایش کمی دهد.

 

گردن درد را با این روشهای راحت درمان کنید

ستون مهره های ناحیه گردن یکی از ساختارهای شگفت انگیز و پیچیده دربدن، است،  ستون مهره های گردن در هنگام حرکت، وزن سر را به حدود ۶ کیلوگرم در جهات مختلف پشتیبانی می کند.

 

  نحوه خوابیدن، چرخش و حرکت ناگهانی گردن، وضعیت و فرم بد بدن در مدت طولانی، آسیب دیدگی و تصادف، افزایش سن، بیماری فرسودگی دیسک، حالت های نامطلوب قرارگیری مفصل، اضافه وزن، عفونت ستون مهره ها، فشرده شدن نخاع، استرس شدید و شکستگی مهره ها از دلایل ایجاد درد در ناحیه گردن است.

 

کاربران رایانه برای جلوگیری از درد در گردن، تناسب ارتفاع صندلی خود را با صفحه مانیتور حفظ کنند، استفاده از بالش های بسیار نرم یا سفت، خوابیدن روی شکم، قوز کردن و خم کردن بیش از حد گردن به مدت طولانی باعث درد در ناحیه گردن می شود.

 

 

 نشانه هایی مانند سر درد، سرگیجه، سوزش و بی حسی در بازو و دست، احساس سوزش هنگام لمس پوست بازو و کتف، ضعف و بی حسی در ساق پا، عدم کنترل ادرار و مدفوع از علائم این بیماری است.

 

از خم کردن گردن هنگام خواندن کتاب یا روزنامه خودداری کنید، هنگام مطالعه کتاب یا روزنامه جلو آوردن هر یک سانتیمتر سر از امتداد شانه، ۳ کیلوگرم وزن بیشتر به گردن تحمیل می کند.

 

 بروز گردن درد در دندانپزشکان، رانندگان و کاربران رایانه بسیار شایع است،دندانپزشکان هنگام درمان تا حد امکان به بیمار نزدیک شوند و زاویه فک او را طوری تنظیم کنند که نیاز به خم کردن تنه نباشد که استفاده از روشنایی و دید غیرمستقیم با آینه باعث پیشگیری از دردهای عضلانی و درد ناشی از ستون مهره های گردنی در آنان می شود.

 

 

 
 راه های جلوگیری از این بیماری : استفاده از بالش های طبی، تنظیم فرمان حین رانندگی، انجام حرکات کششی و صاف بودن گردن و سر هنگام نشستن از بروز در در ناحیه گردن جلوگیری می کند.

 

 با تست عکس برداری اشعه ایکس می توان علت گردن درد را تشخیص داد، اختلالاتی مانند تنگی فضای دیسک، بیماری های روماتیسم، لغزندگی دیسک، تنگی کانال نخاعی، شکستگی و عدم استحکام ناشی از کشیدگی بیش از حد را با آزمایش های ساده اشعه ایکس می توان  تشخیص داد.

%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%b4%d9%85%d8%a7-%d9%87%d9%85-%d8%a7%d8%b2-%da%af%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%af%d8%b1%d8%af-%d8%b1%d9%86%d8%ac-%d9%85%db%8c-%d8%a8%d8%b1%db%8c%d8%af

 در صورت احساس درد در ناحیه گردن و انتشار آن به دست ها بایستی به پزشک مراجعه کرد تا تشخیص قطعی و درمان گردن درد در مراحل اولیه صورت گیرد.

پاسخ دهید