اما و اگرهای مصرف مسکن ها و داروهای ضد التهاب

اما و اگرهای مصرف مسکن ها و داروهای ضد التهاب

30940_361

 

images (3)

مسکن ها

*تاثیر مسکن های ارزان مانند مسکن های گران است.

مسکن های معمولی به اندازه ی کافی تاثیرگذار است ونیازی به خرید مسکن های گران قیمت نیست.برخی افراد ادعا می کنندکه مسکن های گران سریع تر عمل می کند.اما اختلاف زمان تاثیر مسکن های معمولی کم است.وقتی دارو وارد معده می شود شکسته وجذب روده ی کوچک می شود. از آنجا که کپسول ها آسان تر شکسته می شود ،سریع تر نیز جذب می شود. اما تفاوت زمانی آن چشمگیر نیست.

*مسکن ها ناشتا مصرف نشوند:

اغلب افراد که در پی احساس درد از خواب بیدار می شوند به صورت ناشتا قرص مسکن می خورند . این در حالی است که مصرف ایبوپروفن یا هر نوع داروی ضد التهابی وضد استروییدی مانند آسپرین به صورت ناشتا برای معده مضر است. قرص های ضد التهابی که برای رفع درد های عضلانی مانند درد قاعدگی مصرف می شوند ،با مسدود کردن مسیر آنزیم های ایجاد کننده التهاب و درد،تاثیر خود را می گذارند. اما این آنزیم ها از جدار معده در برابر اسید محافظت میکند و مصرف دارو های مسکن می تواند معده را اذیت کند.

*آیا مصرف کافیین به مسکن ها موثر است:

بیشتر مسکن ها حاوی کافیین است که باعث افزایش تاثیر کذاری آن می شود در مورد سر درد ،کافیین با منقبض کردن رگ ها درد ایجاد شده را کاهش می دهد.

*اهمیت زمان بندی در مصرف مسکن:

بیشتر مردم در مصرف مسکن زمانبندی مناسب را رعایت نمی کنند وبه همین دلیل از تسکین نیافتن درد گله مند هستند. مثلا در هنگام قاعدگی زمان مصرف مسکن هایک روز قبل از شروع قاعدگی می باشد
با مصرف زمان بندی شده ی مناسب که اغلب به تجویز پزشک می باشد می توان نتیجه ی بهتری از مصرف مسکن ها گرفت.

*مصرف تنها یک قرص اضافه می تواند مضر باشد:

خوردن چند قرص مسکن با هم می تواند خطر ناک باشد.خوردن قرص های ضد التهاب برای معده بسیار مضر است ومصرف بیشتر آن میتواند کلیه را از کار بیندازد.

پاسخ دهید